Kontakty

XLS

Investoři

Seznam investorů

Získejte přehledný seznam společností, které investují do tak zvaného rizikového kapitálu. Financování startupů je velmi specifická oblast, na kterou se specializuje jen několik málo angel investorů a venture capital fondů.

Máte-li startup či mladou firmu, hotový podnikatelský záměr a hledáte investora nebo zvažujete jeho vstup do vašeho projektu, pak podpořte naši neziskovou organizaci příspěvkem za odkrytí společností, které se zabývají financováním startupů. Získat investici nebylo pravděpodobně nikdy snazší.

Chcete-li naše doporučení, že váš projekt opravdu dává smysl, přihlaste ho zde a zabojujte tak o získání titulu „Startup kvalifikovaný k investici“.

Nechte si zaslat seznam investorů

Chcete přidat do seznamu investorů? Pošlete nám email, prověříme okolnosti a přidáme i vás.

Cena: 180 Kč

 

 

Typické investiční kola startupů

 

 

Zajímavosti ohledně investic do startupů

O kolik peněz si říci investorovi?
Na první pohled snadná otázka. Odpověď je však složitější. U každého jednotlivého případu jde o unikátní zhodnocení, obvykle založené na evaluaci startupu. Výše investice se také liší investičním kolem, ve kterém startup o investici do nápadu, startupu či firmy žádá.

Kolik procent nabídnout investorovi?
Opět nelze přesně říci, kolik procent nabídnout investorovi. Běžná praxe v první investičním kole se pohybuje mezi 10 – 25 %, vždy si však doporučujeme zachovat nadpoloviční většinu. Zejména v případech, že se chystáte na vstup více investorů. 

Kdy si o peníze říci?
Jsou společnosti, které deklarují, že investují od fáze pouhého nápadu až po ty, které investují v pozdější fázi již fungující společnosti s prvními platícími zákazníky. Obecně lze ale napovědět, že skupiny investující do early stage fáze společnosti a seed fáze, preferují ty typy investice, kde společnost prošla už tak zvaným Proof of Concept či MVP. Volně můžeme přeložit jako ověření nápadu u reálných zákazníků. 

Zajímáte se o čísla?

%

Startupistů má ve své vlastnické struktuře investora

%

Investorů doporučuje soustředit se na analýzu trhu

Investice do startupů:

%

Startupistů očekává od investora kontakty

#andělskéinvestice #venturefondy #angelinvestoři #businessangel #rizikovýkapital #investicedostartupu